אודות

איציק ברוורמן

איציק ברוורמן, ראש העיר פתח תקוה, עשה מהפכה שקטה והפך את המושבה שלנו לעיר שהולכת ותופסת מקום של כבוד בין הערים המתקדמות ביותר בארץ. ברוורמן, יחד עם הצוות הנפלא במנהל החינוך, ממשיך להוביל את מערכת החינוך לראש טבלת ההישגים הארצית שזוכה ברציפות מידי שנה בפרסים ארציים משמעותיים. ראש העיר ברוורמן הצליח בחמש השנים האחרונות להאיץ את כניסתם של תעשיות היי טק מובילות ולהפוך בכך את פתח תקוה למותג בתחום ההייטק. לא בכדי זו העיר הראשונה שזכתה לכינוי 'עמק הסיליקון' של מדינת ישראל. פתח תקוה, עיר רב גונית שמתחילה לתפוס אופי וייחודיות, צריכה חמש שנים נוספות עם איציק ברוורמן כדי להיות טובה יותר.
איציק ברוורמן, יליד 1958. סיים את לימודיו בתיכון ״ברנר״ בעיר. נשוי לדפנה ואב לשלושה ילדים: רותם, רועי ושחר. את השכלתו במשפטים רכש כעתודאי באוניברסיטת תל אביב.
ברוורמן שימש סגן היועץ המשפטי בחבל עזה וממונה על התביעה. במסגרת תפקיד זה היה התובע הראשי במשפט המפורסם נגד מנהיג תנועת החמאס, השייח אחמד יאסין, ואף הביא למעצרו הממושך. ברוורמן השתחרר בדרגת רב סרן.
בשנים 1985-1986, כיהן כעוזר הקונסול לענייני עבודה בניו יורק.
בשנת 1987 פתח משרד עריכת דין עצמאי בפתח תקוה ובבחירות שהתקיימו בשנת 1997 נבחר כחבר מועצת העיר מטעם מפלגת העבודה .
בשנת 2004 הקים את הרשימה העצמאית אכפ״ת שזכתה ב-2005 בשני מנדטים וברוורמן מונה לתפקיד סגן ראש העיר.
ב- 2013, לאחר שצבר ניסיון רב בעשיה הציבורית וזכה להערכה רבה מהציבור על פועלו, התמודד ברוורמן לראשונה לתפקיד ראש עיריית פתח-תקוה ונבחר ברוב קולות לתפקיד.
בשנים האחרונות, מאז כניסתו של ברוורמן לתפקיד, עוברת פתח מהפיכה שקטה. העיר צמחה והתפתחה בתחומי החינוך, תרבות, פנאי, חזות פני העיר ועוד.
במהלך ארבעת השנים האחרונות זכתה פתח תקוה בפרסי חינוך רבים וזכתה במקום הראשון והמכובד בהשקעה בחינוך. תפיסת עולמו של ברוורמן בתחום החינוך הובילה אותו להשקיע תקציבים גדולים בחינוך. כך למשל, במהלך הקדנציה שלו נבנו מבני חינוך בעלות של למעלה מ-700 מליון ₪, מתוכם 14 בתי ספר חדשים ומודרניים עם סביבת למידה חדשנית ומתקדמת. במהלך השנים האחרונות הקימה עיריית פתח תקווה גם 100 מבני גני ילדים חדשים. בנוסף הוקם מעון יום שיקומי ומבנה חדש למכללת פתח תקווה.
עוד מהעשייה: ברוורמן הנחה את אגף שפ"ע להחליף את החול בחצרות גני הילדים בדשא סינטטי. רק בשנה האחרונה הותקן דשא סינטטי ב-115 גני ילדים. בארבע השנים האחרונות הוקמו 8 מרכזים קהילתיים ומתנ"סים, ובהם את מרכז מורשת ליהדות אתיופיה, מתנ"ס 'הס' במרכז העיר, מתנ"ס בתקומה, מתנ"ס שמואל הנגיד, 'בית טוב לגדול בו' בשכונת יוספטל.
בתקופת כהונתו של ברוורמן הוקמו 5 ספריות חדשות ו-2 מרכזי תרבות לרווחת התושבים, בניהם ספריית 'אליפים' בכפר גנים, ספרייה ברחוב מבצע יפתח, ספרייה ייחודית מסוגה בארץ לדוברי השפה הרוסית ועוד. כמו כן, נפתח אולם ע"ש שושנה דמארי המכיל כ-350 מקומות ישיבה.
עיריית פתח תקווה בראשותו של איציק ברוורמן הקימה ושידרגה למעלה מ- 80 פארקים וגינות ציבוריות בעלות כוללת של כ-60 מיליון ₪. כמו כן, גן החי עבר שיפוץ רחב והוקמו מזרקות להנאת הילדים.
ראש העיר איציק ברוורמן קיבל החלטה לטפל באופן יסודי בתשתיות, כדי להכין את פתח תקוה לעידן של התחדשות עירונית. ברוורמן הוביל מאבק חריף נגד הבניה המאסיבית בסירקין, מהלך דרמטי שהתברר כמוצדק. בערים שבהן נעשתה בניה ללא תכנון וללא תשתיות נוצרו בעיות קשות, והמדיניות העקשנית הזו של ברוורמן הצילה את העיר ממשבר אורבני שערים אחרות שלא נהגו כמותו מתחילות לחוש בו היום. מצד שני, מעודד ברוורמן בניה עם תשתיות מתאימות כדי לשמור על איכות החיים של התושבים.
גם בתחום הספורט עשה ברוורמן מהפכה שקטה. במהלך הקדנציה הזו נבנו 4 אולמות ספורט חדשים, 14 מגרשים חדשים לכל סוגי הספורט, הוקם מסלול 'פאם טראק' וחודשו 33 מגרשים קיימים.
מאז כניסתו של ברוורמן לתפקיד כאמור הפכה פתח תקווה לעמק הסיליקון של מדינת ישראל. חברות ענק בחרו להעביר את מקום משכנן לכאן, כמו חברת 'אינטל' שבונה אצלנו את הבניין החכם בישראל. אולפני הטלוויזיה נפתחו בעיר ויש לנו מרכז עסקים ומסחר מהמובילים והנחשבים בישראל. מלון 'פרימה לינק', 'שופ טיים', מתחם בילוי ופנאי.
לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פתח תקוה הפכה לעיר מבוקשת ומובילה בהגירה חיובית. תושבים רבים מגיעים לפתח תקוה כדי לבנות כאן את עתידם, בשביל החינוך ובשביל איכות החיים.
העיר פתח תקוה עוברת 'מתיחת פנים'. למעלה מ-150 פרוייקטים של תמ"א 38 נמצאים בשלבים מתקדמים.
בין הפרויקטים הרבים, השוק העירוני ששופץ ושופרו בו התשתיות. בשנים האחרונות הושקעו כ-12 מליון ₪ ברכבים לתברואה ופיקוח.
ואת כל המהפכה השקטה הזו מנהל איציק ברוורמן באחריות, תוך ניהול תקציב מאוזן ושקול. לא בכדי פתח תקוה זכתה במקום הרביעי בדירוג היציבות הפיננסית של הרשויות המקומיות לשנת 2018.
בחמש השנים האחרונות יזמנו מסורת חדשה, כמו ה'עדלאידע' השנתית, אירועי פתיחת הקיץ, פסטיבל הבירה, אירוע שבועות בפארק יד לבנים ועוד אירועים רבים שמפיחים משב מרענן בעיר שלנו.
כל מה שתואר כאן הוא רק חלק קטן, אבל מאוד משמעותי, מהעשייה הנפלאה בקדנציה זו. יש חזון, יש עשיה. יש עתיד טוב שמחכה לנו, ואם רק נדע להעריך את המהפכה השקטה שהייתה לנו, יהיו לנו עוד חמש שנים נפלאות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן